Ekonomi

ABD hisse senedi vadeli işlemleri Fed’in politika kararı öncesinde düşüşte

S&P 500, Dow JonesEndüstriyel Ortalama ve Nasdaq 100 Hisse senetleri de dahil olmak üzere ABD hisse senedi vadeli kontratları, yatırımcıların heyecanla Federal Rezerv’in politika kararını beklemesiyle Çarşamba günü düşüşlere tanık oldu. Piyasa katılımcıları, faiz oranlarının gelecekteki yönüne ilişkin göstergeler için Başkan Jerome Powell’ın açıklamalarını dikkatle izliyor.

Bu beklentiyle birlikte hazine getirileri bir miktar gerileyerek %4,91 civarına geriledi. Bu düşüş, Fed’in kararı ve ABD Hazinesi’nin günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak olan üç aylık geri ödeme güncellemesi öncesinde gerçekleşti.

Eş zamanlı olarak şirket haberleri de piyasayı etkiledi. Gelişmiş Mikro Cihazlar (AMD (NASDAQ: AMD )) hisseleri, gelir ve marj varsayımlarını aşmasına rağmen hayal kırıklığı yaratan dördüncü çeyrek beklentileri nedeniyle düştü. Kraft Heinz Company (KHC) de üçüncü çeyrek satış tahminlerini karşılayamadı.

Bu performansların aksine CVS Health Corporation (CVS) güçlü bir üçüncü çeyrek kazanç raporu sundu. Bu başarı büyük ölçüde eczane departmanının güçlü performansına bağlandı.

Wall Street’in odağı Fed’in faiz oranı duruşu üzerinde kalırken, yatırımcılar Jerome Powell’ın olası faiz oranlarına ilişkin yorumlarını yakından takip ediyor. Art arda aylar süren kayıpların ortasında, yatırımcılar Fed’in politika kararına hazırlanıyor çünkü bu karar S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq 100 gibi ABD hisse senedi vadeli işlemlerini potansiyel olarak etkileyebilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

esenyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu