Haber

BAE Başkanı Gazze’deki 1000 Filistinli Kanser Hastasına Tedavi Emri Verdi

ABU Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başkanı Muhammed bin Zayed Al Nahyan’ın, Gazze Şeridi’nde kanser hastası olan 1000 Filistinlinin tedavi için ülkesinde ağırlanması talimatını verdiği bildirildi.

BAE resmi ajansı WAM’ın haberine göre Başkan Bin Zayed, Gazze Şeridi’nde kanser hastası olan farklı yaşlardaki 1000 Filistinlinin tedavi ve ihtiyaç duydukları her türlü sağlık hizmetini almaları için devlet hastanelerinde ağırlanması talimatını verdi.

Söz konusu girişimin, BAE’nin Filistinlilerin yanında yer alma konusundaki insani yaklaşımının somut bir örneği olduğu ve Filistin halkına yardım sağlamak ve Gazze Şeridi’nde kötüleşen insani koşulları iyileştirmek için çeşitli düzeylerde devam eden çabalarının bir modülü olduğu belirtildi.

2 Kasım’da BAE Başkanı Bin Zayed, Gazze Şeridi’ndeki 1000 Filistinli çocuğun aileleriyle birlikte misafir edilmesini ve iyileşip ülkelerine dönene kadar tüm tıbbi ihtiyaçlarının ve bakımlarının devlet hastanelerinde karşılanmasını emretti.

6 Kasım’da BAE Başkanı Bin Zayed’in talimatıyla İsrail’in yoğun saldırısı altındaki Gazze Şeridi halkına insani yardım ulaştırmak amacıyla “Valiant Süvari 3” operasyonu başlatıldı ve bu kapsamda harekete geçildi. Gazze Şeridi’nde kapsamlı bir sahra hastanesi kurmak.

Bin Zayed, 16 Kasım’da “Cesur Süvari 3” kapsamında günde toplam 300 bin kişinin faydalanması beklenen, her biri günde 200 bin galon kapasiteli 3 deniz suyu arıtma tesisinin kurulması talimatını verdi. operasyon.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu