Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçimler için 14 Mayıs mesajı

Türkiye sandık başına gitmek için gün sayıyor…

2023’te yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için milyonlar oy verecek.

Seçim günü ise merak konusu olan gündem maddelerinin ortasında yer alıyor.

Seçim tarihine ilişkin kritik açıklama AK Parti Kümelenme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes’in 73 yıl önce kazandığı 14 Mayıs 1950 seçimlerine atıfta bulunarak seçim tarihine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, 6’lı bir tablo olarak karşımıza çıkan bu darbenin beceriksiz heveslilere yeter olduğunu söyleyecektir” dedi. dedim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi ile ilgili açıklamaları şöyle:

“Merhum Menderes 14 Mayıs 1950’de sandıktan ezici bir zaferle çıktı”

“Siyasetin günlük devşirme siyasetinde insanların söylediği sözler elbette değerlidir. Asıl belirleyici olan, insanların sandık başına gittiklerinde geleceklerine karar verirken neye bakacakları ve neyi dikkate alacaklarıdır. Merhum Menderes 14 Mayıs 1950’de “Milletin sözü yeter” diyerek milletin gönlüne girdi ve sandıktan ezici bir oy verdi.

“2023’te milletimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz”

“Aynı şekilde merhum Özal da darbe gölgesinde girdiği seçimde Türkiye’ye çağlar boyu adım atma sözü vererek önemli bir başarı elde etti. Hürriyet ve refah hasreti olan milletimizin büyük desteğiyle iktidara geldik. , ‘Artık bize bir şey olmayacak’ diyor. 2023 yılında da milletimizin desteğini talep ediyoruz.”

“Milletimiz bu koloniye göz dikenlere ‘yeter’ diyecektir”

Sözü, kararı ve geleceği belirleme hakkını milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine inat Türkiye Asrını başlatacağız. 73 yıl sonra 6’ncı Tablo ile aynı gün diyerek karşımıza çıkan darbecilere, bu beceriksiz heveslilere, bu sömürge heveslilerine milletimiz bir kez daha ‘yeter’ diyecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu