Haber

Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarına göre Trabzon’un Of İlçesi Eskipazar Mahallesi sınırları içinde özel mülkiyete tabi bazı taşınmazlar, “İlk İşyerim Projesi”Acil ihtiyaç duyulan yapılaşmanın sağlanması amacıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından derhal kamulaştırılacaktır.

Sivas’ın Zara ilçesine bağlı Ahmet Başyurt Mahallesi sınırları içerisinde yer alan şahıslara ait taşınmazlardan bazıları. “100 Bin Sosyal Konut Projesi”Proje kapsamında gerekli yapılaşmanın sağlanması amacıyla TOKİ tarafından acil kamulaştırma yapılacaktır.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Ciritmeydanı Mahallesi’nde riskli alan ilan edilen taşınmazların büyük bir kısmının ise bilim ve sanat kurallarına uygun olarak elden çıkarıldığını, ulaşımı ve altyapısı ile imar mevzuatına aykırı, afet riski taşıyan, kamu düzeni ve güvenliği açısından tehlike oluşturan yapıları ortadan kaldırarak, Yaşam alanları oluşturmak için Besni Belediyesi tarafından süratle kamulaştırılacaktır.

CUNDA ADASI KESİNLİKLE KORUNMASI GEREKEN HASSAS BÖLGE İLAN EDİLMİŞTİR

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde yer alan Cunda Adası Doğal Sit Alanı’nın koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda tescil ve korunması gerekli hassas alan ilan edilmesine karar verildi.

Dahası “Afyonkarahisar İli Çay ve Bolvadin İçme Suyu Arıtma Tesisleri Birliği”ve merkezi Balıkesir’in Sındırgı ilçesindedir. “Doğal Kentler Derneği”kurulmasına karar verildi.

doganyolajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu