Haber

Depremin ardından Galatasaraylı Hakan Balta ve eşi Derya, artık yüzü gülen Hilal’i kucakladı!

Türkiye’nin kalbini yakan 6 Şubat depreminin yaraları hala tam olarak sarılmadı. Hatay’ın Antakya ilçesinde depremin 90’ıncı saatinde kurtarılan ve kolonunun düşmesi sonucu kolu kesilen 10 yaşındaki Hilal Bilgi, Galatasaray’ın eski milli futbolcusu Hakan tarafından bir an olsun yalnız bırakılmadı. Balta ve eşi Derya Balta. 6 aydır Baltalı çiftle görüşen Hilal Bilge’nin yüzü gülmeye başladı! Baltalı çift, Hilal’in kendisini Galatasaray’ın antrenmanına götürdüğü anları sosyal medya hesabından paylaştı.

6 Şubat 2023’te 11 ilde meydana gelen deprem yüreğimizi dağladı.

Milyonlarca insanı doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen felaketin üzerinden tam 6 ay geçti.

Hala tam olarak iyileşmemiş yaralarımız içimizi acıtırken, bazı gelişmeler yüzümüzde hüzünlü bir gülümseme bırakıyor…

Depremde en çok yıkım ve kayıp yaşayan bölgelerden biri olan Hatay’ın Antakya ilçesinde 10 yaşındaki Hilal Bilgi’nin depremin 90. saatinde kurtarıldığı haberini aldık.

Hepimizin umudu olan Hilal’in üzerine bir sütun düşmüştü. Bu nedenle sağlık ekipleri Hilal’i enkazdan çıkarmak için kolunu kesti.

Eski Galatasaraylı futbolcu Hakan Balta ve eşi Derya Balta, Hilal’i yakından takip etmeye başladı. Kendisine yardım etmek isteyen Baltalı çift, her an Hilal’in yanında olmaya çalıştı.

Tüm ailesini beyin sarsıntısında kaybeden Hilal’e kucak açan Baltalı çifti, onu bir an olsun yalnız bırakmamaya karar verdi.

Derya Balta, Hilal’in ne kadar olgun ve güçlü olduğunu hepimizle paylaştı. Küçük Hilal artık memnun ve gülümsüyor!

Hilal’i bir an olsun yalnız bırakmayan Derya Balta, ‘Fındığım’ diye sevdiği Hilal’i moral için Galatasaray antrenmanına götürdü!

Mutluluğuyla okunan Hilal, Galatasaray antrenman maceralarını sosyal medya hesabından paylaştı. ?

Ne diyebilirsiniz ki… Yeterince kalbi olan insanlar, var oldukları doğrudur!

sarikaya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu