Haber

Depremzede kadın voleybolcu İrem Kul cumhurbaşkanlığına koştu, sahip çıktı

Lider Koştu; “Devlet ve milletle el ele, her alanda depremin yaralarını sarmaya, tek yürek olmaya devam edeceğiz”

Kahramanmaraş’ta iki büyük depremin vurduğu illerin ortasında kalan Rasus Kimya’nın başarılı sporcusu İrem Kul, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun talimatıyla playofflara katılmaya hak kazansa da ligden çekilme kararı aldı. Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı. Transfer edildi.

600 DEPREM MAĞDURUYLA BERGAMA, KADIN SPORCU İREM KUL’A SAHİP OLDU

Yaşanan depremin ardından Bergama’da 7’den 77’ye tek yürek olan tüm vatandaşlar, resmi ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra ilk andan itibaren tırlarla deprem bölgelerine yardımlarını gönderdi. Tüm yurtta olduğu gibi Bergama’ya da gelen depremzede ailelerine desteklerini sürdüren vatandaşlar, ihtiyaçlarını canı gönülden gideriyor. Bergama spor alanında da bu yardımları sağlamaya ve yaraları sarmaya devam ediyor.

Hatay’ın playofflara kalan takımı Rasus Kimya’nın başarılı sporcusu İrem Kul’un bundan sonra Bergama Belediyesi GSK Bayan Voleybol Takımı’nda forma giyeceğini belirten Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Depremden sonra biz devletimiz ve milletimizle birlikte yaraları sarmaya devam edecek, kadın sporcumuz İrem Kul ile birlikte takımımız kaybettiğimiz canlar için tek yürek mücadelesine devam edecektir.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu