Haber

EDS Kütahya’da test ediliyor

KÜTAHYA (İGFA) –Kütahya Belediyesi’nin kentte daha güvenli ve hızlı trafik için İl Emniyet Müdürlüğü ve ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde hayata geçirdiği Elektronik Muayene Sistemi’nin (EDS) test çalışmalarına başlandı.

Sürücü kaynaklı trafikte sıkışıklık ve aksamaların önüne geçmek için kurulan sistem kapsamında yanlış park, kırmızı ışık ihlalleri ve hız ihlalleri denetlenecek.

112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek Elektronik Muayene Sisteminin (EDS) test çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı. Alim Işık, “Bir hafta kadar devam eden bu test sürecinin ardından yapılacak değerlendirmeler ışığında tatil bitiminde gerekli onaylar alındıktan sonra sistem fiili olarak çalışmaya başlayacak. Özellikle hız kontrolü, park ihlali ve kırmızı ışık ihlallerini tespit etmek ve ihlal edenleri belirlenen mevzuat çerçevesinde cezalandırmak için kurulmuş bir sistem olan Elektronik Denetleme Sistemi, vatandaşın hayatını kurtarmaya, kazayı önlemeye ve kaza riskini azaltmaya katkı sağlıyor. mülküne zarar vermek. Eğer yaparsan, sadece zevk alırız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu