Haber

Erzincan’da arkadaşını bıçaklayarak öldüren sanığa 8 yıl 9 ay hapis

Erzincan’da arkadaşını bıçaklayarak öldüren sanık 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Serkan M, tarafların avukatları ve hakkında “sonuçlarından dolayı ağır yaralama” suçundan dava açılan merhum Emin A’nın yakınları katıldı.

Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşmada esasa ilişkin mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı, sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti mütalaanın ardından sanık ve maktul yakınları ile tarafların avukatlarına son sözlerini sordu.

Sanık Serkan M, “Yaşanan olaya üzüldüm. Emir’i öldürmek istemedim. Vicdan azabı çekiyorum. Bıçaklamak istemedim. Çok pişmanım. İşin bu hale geleceğini bilmiyordum.” … Berat’ı ve tahliyemi talep ediyorum.” dedim.

Mağdurun avukatı ve yakınları ise zanlının cinayet işlediğini belirterek, “kasten adam öldürme” suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanığın durumunu “kasten öldürme”den çıkararak, “sonuçları nedeniyle ağır yaralama” olarak nitelendirdi.

Mahkeme heyeti sanığın 14 yıl olan cezasını da 8 yıl 9 aya indirdi. Heyet, kararla birlikte sanıkların tutukluluk hallerinin devamına da karar verdi.

olay geçmişi

6 Temmuz 2022’de Atatürk Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde çıktığı tartışmada arkadaşı Emin A’yı (25) bıçaklayarak öldüren Serkan M., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu