Ekonomi

Getir 500 milyon dolarlık yatırım aldı: İşte yeni değeri!

Türkiye’de son yıllarda yaşadığı büyümeyle küresel pazarda yatırımcıların ilgisini çeken Getir, ardı ardına yaptığı yatırımların ardından Avrupa’ya açıldı. Ancak küresel start-up yatırımlarının azalması ve faiz oranlarının artmasının yanı sıra tüketici talebinin azalması ve maliyetlerin artması nedeniyle bazı ülkelerden çekildiğini açıkladı. Getir bugün 500 milyon dolarlık yatırımla gündem oldu.

Getir 500 milyon dolarlık yatırım aldı: İşte yeni değeri!

Getir 500 milyon dolarlık dev bir yatırım aldı. Ancak bu yatırımla birlikte şirketin maliyeti 2,5 milyar dolar olarak belirlendi. Bu durum Getir’in değeri 10 milyar doların üzerinde start-up’lara verilen decacorn unvanını kaybetmesine neden oldu.

Paylara göre Getir, tüm bu zorluklara rağmen faaliyetlerine devam etmeyi ve yeni yatırımıyla büyümeyi hedefliyor. Hatta şirket bu yıl ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda ve Türkiye’deki faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor.

Getir duyurdu: İşten çıkarmalar başlıyor!

Yeni yatırım türüyle 500 milyon dolar gelir elde etmeyi başaran şirketin, çalışmaları ay sonundan önce tamamlaması bekleniyor. Yatırımın Abu Dhabi varlık fonu Mubadala Yatırım Şirketi, risk sermayesi grubu G Squared ve Michael Moritz gibi mevcut hissedarlar tarafından yapıldığını da belirtmek gerekiyor.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

egilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu