Haber

Hulusi Akar açıkladı! 3 ayda 340 terörist etkisiz hale getirildi

ensonhaber.com

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyor.

Devlet ile milletin el ele gittiği bu süreçte Ramazan heyecanı da buruk.

Bakanlar, depremzedeleri hüzünlü ramazan sofralarında yalnız bırakmıyor.

Depremlerin ardından büyük yıkıma uğrayan şehirlerden biri de Hatay oldu.

Mehmetçik ile Ramazan ayının ilk iftarını Hatay’da veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün düzenlenen iftarda şehit ve gazi aileleri ile bir araya geldi.

“3 ayda 340 terörist etkisiz hale getirildi”

Depremlerin yaraları sarmaya devam ederken, iftar yemeğinin ardından terörle mücadelenin detaylarını anlatan Bakan Akar, 3 ayda 340 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

“Başımız dik yaşayabilmek için bu mücadeleyi vermeliyiz”

Şehit aileleri “baş tacı”Akar’ın açıklaması şöyle:

85 milyon vatandaşımızın rahat, huzur ve inanç içinde yaşayabilmesi için birilerinin sınırlarda beklemesi, nöbet tutması ve çaba göstermesi gerekiyor. Silahlı Kuvvetlerimiz çalışanları ile birlikte bu çabayı göstermezse bize yaşam hakkını vermezler.

Çevremizde ülkemize ve milletimize yönelik düşmanca planlarla dolu birçok tehdit var.
Bunlara karşı biz Türk Silahlı Kuvvetleri olarak ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışıyla mücadelemizi sürdürdük, sürdüreceğiz.

Özgür, bağımsız ve başımız dik yaşayabilmek için bu çabayı göstermek kuralımızdır.

Akar, terörle mücadeleye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

Terörle mücadele artan yoğunluk, tempo, saldırgan ruh, kararlılık ve kararlılıkla devam etmektedir. 40 yıldır asil milletimizin başına bela olan bu beladan milletimizi kurtarmaya kararlıyız, kararlıyız ve buna da muktediriz.

Mehmetçik son 3 ayda 340 teröristi etkisiz hale getirdi. Arkasında kim olursa olsun, silah, helikopter, mühimmat ya da para temin etse de teröristleri etkisiz hale getirmeye kararlıyız.

Terörist nerede, hedefimiz orası. İnanıyoruz ki asil milletimizin sevgisi, inancı ve duası yanımızdadır, aşamayacağımız zorluk, aşamayacağımız zorluk yoktur.

Binlerce yıllık tarihimizin süzgecinden geçmiş milli ve manevi mesleki değerlerimizle birlikte, anayasa çerçevesinde, yasalara uygun olarak çalışmalarımız kesintisiz devam etmektedir.

“İlk andan itibaren çalışmalar devam ediyor”

Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Akar, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Depremin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri vatandaşlarımızın yardımına koştu. .

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarımız, valilerimiz, kurum ve kuruluşlarımız ilk andan itibaren seferber oldu.

“Bu felaketin üstesinden geleceğiz”

Devletin bu süreçte milletinin yanında olduğunu belirten Akar, şöyle konuştu:

Devlet ve millet olarak depremzedelere yardım etmek, acılarını dindirmek, yaralarını sarmak için ilk andan itibaren çalışmaya devam ediyoruz.

Geçmişte nasıl afetlerin üstesinden geldiysek, inşallah bu depremin de yaralarını saracağız ve bu felaketin de üstesinden geleceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu