Haber

İçişleri Bakanlığı Roman sivil toplum kuruluşlarıyla iftar toplantısı düzenledi

İçişleri Bakanlığı 8 Nisan Dünya Romanlar Günü münasebetiyle Roman sivil toplum kuruluşları ile iftar toplantısı düzenledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Emniyet Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Aslan, Romalı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve büyük bir kalabalık sayıda vatandaş katıldı.

Deprem bölgesinde bulunan Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy’un telefonuyla iftar yemeğine katılanlara seslendi. Süleyman Soylu, Romanların kendileri için çok değerli bir yere sahip olduğunu ve bunu asla unutmadıklarını söyledi.

Deprem bölgesinde olduğu için programa katılamayacağını belirten ve depremzedelere selamlarını ileten Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Romanlarla ilgili çok önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Romanlar için çok sözler söylediğini belirten Soylu, “Bunlardan biri de Roman Koordinasyon Merkezi’ydi. İstanbul’da, Gaziosmanpaşa’da, Sarıgöl’de Romanların içinde büyüdük. Aynı sınıfta beraber okuduk. Okul da, karne de, oyun da.” .Heyecanını hep birlikte yaşadık.Hayatımın hangi evresinde olurlarsa olsunlar onları hiç unutmadık.” söz konusu.

Soylu, önümüzdeki günlerde Rumlarla çok değerli adımlar atacaklarını ifade etti.

“Vatan barışına göz diken tüm unsurlara karşı kahramanca bir mücadele verildi”

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy da Dünya Romanlar Günü’nü kutladı.

Türkiye’nin bölgede tarihin en güçlü, kudretli ve etkili günlerini yaşadığını belirten Ersoy, cumhurbaşkanı olma yolunda kararlı adımlar atıldığını söyledi.

Ersoy, milletin en inançlı ve huzurlu günlerini yaşadığını belirterek, 2016 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin barış ve bütünlüğüne göz dikmiş tüm unsurlara, taşeronlara ve piyonlara karşı kahramanca bir mücadele yürütüldüğünü söyledi. ülke.

Bu mücadeleyle dünyanın en barışçıl ülkelerinden birine sahip olduklarını belirten Ersoy, “Bugün İstanbul, Hakkari, Diyarbakır, Mardin, Van ve Şırnak’ın New York, Paris, Brüksel ve Londra’dan daha güvenli olduğunu iddia ediyoruz. barışçıl.” dedi.

40 yıla yakın süren terörle mücadelede büyük acılar yaşandığını belirten Ersoy, milletin nihayet huzura ve özgürlüğe kavuştuğunu ifade etti.

Ersoy, bu bölgelerin artık güvenli olduğuna işaret ederek, gündüzleri gidilemeyen dağlarda geceleri şenliklerin yapılabileceğini kaydetti.

Ersoy, dün akşam Mardin’de iftar iftarı düzenlediğini belirterek, bölge halkının özgürce yaşamaktan, gezmekten, alışveriş yapmaktan, birbirini ziyaret etmekten, köyüne, dağına, yaylasına gitmekten mutlu olduğunu söyledi.

Oradan selam getirdiğini belirten Ersoy, şunları söyledi:

“Bugün Amerika’nın, Fransa’nın, İngilizlerin, Kandil’in müsamahasıyla bize ‘Kardeşlerimiz bu hürriyeti ve bu hürriyeti görenlerin insafsızlığına bizi bırakacak bir hata yapmasın lütfen’ dediler. hayat çok fazla.’ Kandil, YPG, Pensilvanya ile ortak vatanımızda birlik, beraberlik ve birlikte yürümemize tahammül edemeyenlerin pazarlığına bu coğrafyanın hiçbir parçasının feda edilmesine izin vermesinler” dediler. Kahraman güvenliğimiz için Türkiye’nin bunca yıldır ödediği bedelle elde ettiği tüm kazanımlardan vazgeçerek, Irak ve Suriye sınırımızda bin 300 kilometrelik hatta PKK terör devleti kurmak isteyenlere asla izin vermemeli. Bizim tarafımızı savunan güçler hem Irak’tan hem de Suriye’den çekilip dursunlar dediler. “Bu seçim bizim tercihimiz. 14 Mayıs seçimleri Türkiye’nin seçimidir. Amerika bu seçimi asla kazanamayacak. Pensilvanya asla kazanamayacak. Kandil asla kazanamayacak. Bu bizim seçimimiz ve biz kazanacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu