Haber

İzmir derbisinde suratına havai fişek isabet eden taraftarla ilgili kahreden ihtimal: Bir daha konuşamayabilir

İzmir’de önceki günlerde oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle “utanç maçı” olarak tarihe geçen Göztepe- Altay maçında suratına havai fişek isabet eden Göztepeli taraftar, ağır şekilde yaralandı. Mehmet Çakır sahaya giren ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Çakır, hemen ameliyata alındı.

SON DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTILAR

Mehmet Çakır’ın son durumu hakkında Göztepe taraftar kümesinden açıklama geldi. Taraftalar tarafından hastanede alınan bilgiye nazaran Çakır’ın soluk borusunun parçalandığı ve bir daha konuşamama ihtimali olduğu belirtildi.

“SOLUK BORUSU PARÇALANDI”

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yüzüne fişek isabet eden taraftarımız Mehmet Çakır’ın yüzüne estetik operasyon yapılmış olup ciğerlerinde ve soluk borusunda hasar tespit edilmiştir. Ciğerlerinde gaz birikmiş ve soluk borusu parçalanmıştır. Ayrıyeten bedeninde kırıklar olduğu ve lisanının damağının dikildiğibir daha konuşamayacağı ihtimali bilgisi tarafımıza iletilmiştir.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Gürsel Aksel Stadı’ndaki müsabakada Altay taraftarları, 19. dakikada Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme yabancı madde fırlatmış, yaralanan taraftar olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans sahaya girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarı, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e vurmuş, daha sonra karşılaşma tatil edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu