Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi Hatay’da depremzedeler için oyun parkı kurdu

Konya Büyükşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve “Savaş merkezi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay’da çocukların normal hayata dönmesi için Hatay Narlıca Çadırkent’e büyük bir oyun parkı kurdu. yüzyılın felaketi”. .

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay yaptığı yazılı açıklamada, Konya olarak deprem felaketleri nedeniyle hayatın durma noktasına geldiği Hatay’da yaraları sarmak için var gücüyle çalıştıklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, odalar, sivil toplum kuruluşları ve tüm Konya halkının ilk günden itibaren Hataylının yanında olmak için çaba sarf ettiğini kaydeden Altay, şunları kaydetti:

Depremin özellikle çocukları daha çok etkilediğini vurgulayan Altay, “Çocuklarımızın kendilerini daha yetkin hissetmeleri çok değerli. Bu anlamda Konya Bilim Merkezimiz bünyesinde bulunan Bilim Tırımız da bölgedeki çocuklarımızın hizmetinde. Ayrıca 11 ilde çocuklara yönelik birçok aktivite gerçekleştiriyoruz. Şimdi ise Hatay Narlıca’da çocuklarımızın keyifli vakit geçirmesi için Çadırkente büyük bir oyun parkı yaptık. Burada çocuklarımızın gülümsemelerini gördükçe çok mutlu oluyoruz. İnşallah devlet ve halk el ele depremin yaralarını saracaktır.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu