Haber

Kulüpler Birliği Toplantısı’nın ardından maçlardan örnekleri tek tek veren Ali Koç’tan hakemlere sert tepki: Değişmeleri gerekiyor

Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Toplantısı’nın ardından çok konuşulan açıklamalarda bulundu.

“HAKEMLERİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR”

Son günlerde yaşanan hakem tartışmalarına da değinen Koç, “Hakemlerin değişmesi gerekiyor. Bu açık. Mevcut MHK sisteminin yeni sisteme geçişi engellediği yönünde görüş hakim.”

“GÖZLERİME İNANAMADIM”

Hakem hatalarından örnekler veren lider, “Bazı maçları izledim. Gözlerime inanamadım. Pazartesi günü bir şeyler oldu. Beşiktaş’ın Antalyaspor maçında yapılanların penaltı olmadığını kimse söyleyemez. Bunu kimse söyleyemez. Ferdi’ye yapılan penaltı değildi. Bu nasıl bir cesarettir? Bu nasıl bir pervasızlıktır! Konyaspor- Karagümrük maçında sanırım 96. dakikadaydı, mümkün değildi. O zaman penaltı verilmedi. Yani çok şeyler oluyor… Herkes acı çekiyor. Herkes rahatsız. Rahatsız olmayan bir kurum var, hakemler ve MHK. Adana Demirspor-Beşiktaş maçlarında da hakemler gibi nasıl bir yapay zeka var?” F.Bahçe-Trabzonspor maçlarında da durum aynı. İnancımızı kaybetmekte haksız mıyız?” dedi.

“HAKEMLER PARA VERMEDİ”

Koç, son olarak hakemlerle ilgili olarak TFF’ye çağrıda bulunarak, “Hakemlerin hata yapmasının bir bedeli yok. Ne alt liglerde ne de üst liglerde… Hakemler bugüne kadar herhangi bir ücret ödemedi” dedi. Kimse TFF’yi mahkemeye götüremez. Bu da bir rahatlıktır.” “Rahatlık var. Kulüpleri, liderleri, antrenörleri cezalandırarak değil, sorunları çözerek Türk futbolunun marka değerini artırırsınız” dedi.

Kaynak: Haberler.com / Futbol

haber-ardanuc.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu