Haber

Mehmetçik Pençe Kilit Operasyon Alanında Silah ve Mühimmat Ele Geçirildi

Mehmetçik, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde gerçekleştirdiği arama tarama faaliyetlerinde de teröristlerle ilgili silah ve mühimmat ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mehmetçi’nin Pençe Kilit Harekatı ile teröristlerin kullandığı mağara, sığınak ve sığınaklara tek tek girmeye devam ettiği belirtildi. Açıklamada, Mehmetçik tarafından Pençe Kilit Harekatı bölgesinde gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetlerinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen teçhizat şöyle: “6 adet el bombası, 1 adet RPG-7 roketatar, 1 adet 9m113 Konkurs m ve fırlatıcısı, 3 adet RPG-7 tanksavar mühimmatı, 20 adet 120 mm havan mühimmatı, 1 adet top mühimmatı, 300 adet 12.7 uçaksavar fişeği, 3 adet RPG-7 yakıt fişeği, 175 adet 5.56 adet fişek, 6 adet şarjör, 1 adet EYP ateşleme mekanizması, 1 adet termal dürbün, 1 adet kamera, 1 adet aksiyon kamerası, 2 adet kamera pili, 2 adet termal içlik, 2 adet termal başlık ve 1 adet termal şemsiye.- ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu