Ekonomi

MilkApp 1.6 milyon TL’lik fon talebiyle yatırım turunda

Yüzde 12 oranında hisse arzı ile 1,6 milyon TL’lik fon hedefleyen şirketin talebi, yüzde 20 ilave fonla yüzde 14,4’lük pay karşılığında 1 milyon 920 bin TL’ye çıkacak. FundTar tarım fonunun yatırım kararı aldığı çeşit, fon bulucu platformunda 5 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek.

MilkApp Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mert Ulukurt, Ulusal Süt Konseyi tarafından yayınlanan Ulusal Süt Kalite Raporu bilgisine göre Türkiye’de toplama yöntemiyle fabrikalara alınan sütlerin ortalama yüzde 40’ında usulsüzlük tespit edildiğini söyledi.

Ulukurt, “2020 yılında toplama formülü ile elde edilen sütlerin en az yüzde 10’unda su eklemede düzensizlikler olduğu tespit edilmiş ve süt yağının yüzde 50’den fazlasının uzaklaştırıldığı sonucuna varılmıştır. Günde 2 bin litre süt işleyen bir mandırada hesaplama yapıldığında yıllık mali kaybın 600 bin TL’den fazla olduğu hesaplanıyor.

Halihazırda süt analizi yapan sistemlerde 60 saniye ile başlayan ölçüm süresi 150 saniyeye kadar çıkmakta ve bu uzun süreler süte zarar vermenin yanı sıra çevre kurallarından da etkilenen sütlerin ölçüm sonuçlarına tutarsızlık olarak yansımaktadır. sütün sağlığı

Donanım olarak mobiliteye dayalı yeni ve gelişmiş bir tasarım sunan MilkApp yazılımı hakkında bilgi veren Ahmet Mert Ulukurt, “MilkApp, piyasa ortalaması olan 60 saniyeden altı kat daha hızlı, 10 saniyede ölçüm yapma yeteneğine sahip.

Hızlı ölçüm süresi ile sütün gecikmeden tanınmasını sağlıyor, kalitesini belirliyor, endüstriyel planlamaya katkı sağlıyor ve verileri yıllarca bulutta tutarak sürdürülebilir bir takip sistemi oluşturuyor.” Fon bulucu Enterprise Bonds Müdürü Mohammad Memory, “Önümüzdeki 5 yılda Türkiye pazarının yüzde 20’sinden fazlasına ulaşarak 50 milyon TL’nin üzerinde net kâr öngören MilkApp, süreç boyunca yüksek teknolojili üretim için çalışacak. .

haber-afsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu