Haber

Peskov: Putin’in SPIEF’teki konuşması dünyada büyük ilgi gördü

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda (SPIEF) yaptığı konuşmaya dünyanın büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Putin’in SPIEF’teki konuşmasının derinlemesine analiz gerektirdiğini vurgulayan Peskov, “Orada derinlemesine analiz gerektiren çok önemli şeyler söylendi. Siyasi, siyasi-diplomatik ve mali konulardaki söyleşiye büyük ilgi var. Rusya ekonomisinin durumu da derinlemesine analiz ediliyor.”

Peskov, Putin’in tarihi Ukrayna antisemitizmiyle ilgili sözlerinin dikkatlerden kaçmadığını kaydetti.

“Putin’in Macron ve Scholz ile telefon görüşmelerini reddettiği tezi doğru değil”

Peskov, Rus lider Putin’in Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile telefon görüşmelerini reddettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Peskov, ‘Scholz ve Macron’un Putin ile telefonda görüşmek istediği ancak ulaşamadığı’ iddialarının sorulması üzerine Peskov, ‘Hayır, bu doğru değil.

Peskov, şu ana kadar herhangi bir telefon talebinin olmadığını ve Putin’in yabancı mevkidaşlarıyla temasa açık olduğunu teyit ettiğini hatırlatarak, “Scholz, Macron ve temsilcileri Rusya ile diyaloğu sürdürmenin değerinden bahsettiler. Biz de bu görüşü paylaşıyoruz.” terimleri kullandı.

altieylulajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu