Haber

Siirt’te terör örgütü PKK’ya şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar tepki gösterdi

Siirt’te terör örgütü PKK’ya şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar tepki gösterdi.

Pençe-Kilit’te üs bölgesine sızmaya çalışan teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan askerler için Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Gazi Aileleri Federasyonu öncülüğünde vatandaşlar 15 Temmuz Meydanı’nda bir araya geldi. Irak’ın kuzeyindeki operasyon bölgesinde Türk bayrağını kaldırıp “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganını attı.

Federasyon lideri İsmail Şehitoğlu konuşmasında şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Terör ve şiddetin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını belirten Şehitoğlu, ülkenin teröre karşı kararlı mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

Şehitoğlu, “Kardeşliğimizi hedef alanların kirli emellerini tek yürek olarak bertaraf edeceğiz. Birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Şunu bilin ki, tek yürek olarak vatanımızın yanındayız. Devletimiz ve terörizme sonuna kadar karşıyız.” söz konusu.

Basın açıklamasının ardından İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında şehit olan askerler ve hayatını kaybedenler için dualar okundu.

Daha sonra Hacı Fethi Serin Camii’nde şehitler için mevlid okundu.

Mevlid programına Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kızılkaya, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, kurum müdürleri, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu