Haber

Söylemezsem Olmaz’ın Sunucusu Bircan Bali’nin “Bu Evrim Değil, Başka Bir Şey.” Dedirten Estetik Serüveni

Yaptığı yorumlarla her gün farklı bir gündem yaratan Bircan Bali’nin eski fotoğrafı ortaya çıkınca değişimi gündem oldu! Haliyle ünlü sunucunun yüzüne yaptırdığı işlemler son dönemde büyük bir merak konusu. Kendisi estetik yaptırmadığını söylese de Bali’nin değişimi hayli şaşırtan. Gelin, uzun yıllardır televizyon ekranlarında olan Bircan Bali’nin estetiksiz hâlini ve değişimini mercek altına alalım.

Bircan Bali, gençliğinde, kankası Seren Serengil’in ezeli düşmanı Gülben Ergen’e benziyormuş.

Bircan Bali’nin geçmiş devirde karamel rengi saç kullanması birçok kişiyi şaşırtıyor zira günümüzde koyu kahverengi saçları ve bronz cildiyle kameralar karşısına geçiyor. Ünlü sunucunun estetiksiz hâli ise görenleri hayrete düşürüyor. Bali, sunuculuğunu yaptığı programda yayınlanan fotoğrafı karşısında kendisini o vakitler Gülben Ergen’e çok benzettiklerini söyledi. O yıllarda kaşlarını çok ince halde kullansa da günümüzde daha kalın kaş modellerini tercih ediyor. Fotoğraftaki hâlinden çok farklı görünmesinin sebebini ise kaş halini değiştirmesini bağlıyor ve kaşların yüzü çok değiştirdiğini söylüyor.

Kanıt dizisinde oynayan o bayanın Bircan Bali olduğunu kim varsayım ederdi ki?

Bir devir çok ses getiren İspat dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Bircan Bali, o dönemki hâlini hayli nahoş bulduğunu söylüyor. Kimileri Bali’nin estetiksiz görünümünü daha güzel bulsa da ünlü sunucu onlara katılmıyor. O dönem yapılan makyajların da kötü olduğunu söyleyen Bali, dolgusuz dudakları için ruj bile kullanılmamış olmasını eleştiriyor. Ayrıca günümüzde Bali’nin gözleri, dizideki hâline nazaran daha çekik ve kalkık duruyor. Kendisini ‘tepsi gözlü’ olarak tanım eden Bali’nin gözleri için bir işlem yaptırıp yaptırmadığı da merak konusu.

Abbas’ın Melekleri sinemasındaki görünümü de çok farklı.

Bircan Bali, geçmişte Abbas’ın Melekleri filminde de oynamış. Bu filmde yine karamel rengi saçları ve estetiksiz yüzüyle şimdiki görüntüsünden epey uzak. Hatta birçok kişi filmde oynayanın Bircan Bali olduğunu bile anlamamış. Bazıları ise Bali’nin eski hâlini görünce yüzüne yazık ettiğini ve gereksiz birçok operasyon geçirdiğini söylüyor. Bircan Bali bu fikirlere hürmet duysa da kendini televizyonda izledikçe yüzünde daima kusur bulduğunu lisana getiriyor.

Bircan Bali’nin geçmiş görüntülerine bakınca dikkat çeken ilk şey elmacık kemikleri.

Günümüzde elmacık kemikleri daha belirgin olan Bircan Bali’nin geçmişte yüz çizgilerinin daha yumuşak olduğu görülüyor. Delil dizisindeyken yüzünde hiçbir süreç olmadığını söyleyen Bircan Bali’nin elmacık kemiklerinin ve çene çizgisinin daha sonra süreç gördüğü apaçık ortada! Kendisi de yüzüne botoks yaptırdığını saklamıyor. Lakin yüzünün yaşlandıkça yerine oturduğunu da söylemeden edemiyor.

Ünlü sunucunun burnundaki süreç onu âdeta apayrı birine çevirmiş.

Üniversite yıllarındaki fotoğraflarıyla şimdiki hâli ortasında da âdeta dağlar olan Bircan Bali, burnunda dolgu olduğunu söylüyor. Ayrıyeten burnunda dolgu yokken burnunun daha küçük durduğunu ve dolguların burnunu büyüttüğünü belirtiyor. Burnunun yaşlandıkça düştüğünü de ekliyor. Hatta gençliğinde burnunu daha çok beğeniyormuş. Bir YouTube görüntüsünde söylediğine nazaran burnunun eski görünümünü çok daha sempatik buluyormuş.

Dudaklarında da dolgu olduğu gözlerden kaçmıyor.

Bircan Bali geçmişte de dudaklarında dolgu olduğunu açıklamıştı lakin günümüzde dudakları geçmiş imajlarına nazaran daha büyük. Bu yüzden estetik argümanları havada uçuşuyor. Evvelden dudaklarının çok ince olduğunu söyleyen Bircan Bali, o yıllardaki dudak yapısını beğenmiyormuş. Lakin dolgunun müddeti doldurduğunda eriyen bir şey olduğunu da ekliyor ve dolguyu estetik olarak görmediği için ‘Dudağımda estetik yok, dolgu olduğunu zaten saklamıyorum.’ diyor. Ayrıyeten dolgu yaptırma alışkanlığının 2017 yılından beri devam ettiğini de söylüyor.

Geçmişte stüdyoya makyajsız daldığı günler unutulmadı.

Bircan Bali, makyajsız olarak da kameralar karşısına çıkmış birisi. Bilhassa program yaptığı kanaldaki bir diğer üretime bir anda makyajsız halde çıkması ve izleyenleri şaşırtması çok konuşulmuştu. O yıllarda da dudaklarının ve burnunun farklı olduğu gözlerden kaçmıyor. Tekrar de daha evvel de değindiğimiz üzere Bircan Bali, dolgu ve botoks üzere süreçleri estetik operasyon olarak pahalandırmıyor. Fakat ekran önündeki pek çok ünlü üzere farklı süreçler yaptırmaktan da geri kalmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu