Teknoloji

WhatsApp’a 3 yeni özellik geliyor: Anketler, fotoğraf paylaşımı ve daha fazlası…

WhatsApp’ın kullanımı o kadar kolaydır ki, birçok aile için mesajlaşmanın temeli olmayı başarmıştır. Ancak pratikte tuhaf tuhaflıklarla karşılaşmak mümkün. Neyse ki uygulama, bazı yeni güncellemelerle bu sorunlardan 3 tanesini daha düzeltme sürecinde.

İlk 2 uyarlama dünya çapında kullanıma sunulacak ve önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunulacak. iOS ve Android güncellemesi ile geliyor Anketler ve fotoğraf paylaşımındaki bu iyileştirmelerden yararlanmak için yeni sürümü beklemeniz veya en son güncelleme için uygulama mağazanıza bakmanız gerekir.

WhatsApp’ın anket iyileştirmeleri özellikle sosyal organizasyonlar için kullanışlıdır. Artık insanların birden çok oy kullanarak sonuçları çarpıtmasını önlemek için tek oylu anketler oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için anket oluştururken ” birden fazla cevaba izin ver‘” seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterlidir.

Anketler hariç, 2. büyük güzelleştirme, fotoğraf veya belge paylaşma işlemidir. geliyor Önceden, fotoğrafları veya manzaraları başka bir kümeye iletmek, siz değerli içerik ekleme şansı bulamadan başka birinin yanıt vermesi gibi potansiyel bir sorun teşkil ediyordu. Neyse ki, artık fotoğraflarınıza ve resimlerinize paylaşım yaparken başlıklar ekleyebilir ve paylaştığınız resimlere göre mevcut alt yazıları düzenleyebilirsiniz. Aynısı belge paylaşımı için de geçerlidir; artık belgeleri göndermeden önce bir başlık ekleme seçeneğiniz olacak.

Bu 2 güncelleme, WhatsApp kullanıcıları için şaşırtıcı derecede büyük yükseltmeler olsa da, iCloud’u kullanmak zorunda kalmadanbu da sohbet geçmişinizi başka bir iPhone’a aktarmanıza olanak tanır. 3. güncelleme olacak. WhatsApp’ın beta test sürümünde, kullanıcıların iCloud’dan geçmek zorunda kalmadan sohbetleri başka bir iPhone’a aktarmalarına olanak tanıyan kullanışlı yeni bir özellik ortaya çıktı.

Bu özellikle ücretsiz 5GB’ın sonunun ötesinde Ekstra iCloud saklama alanı için ödeme yapmayanlar için kullanışlı olacaktır. Bu sınır, uzun sohbet geçmişlerini yeni bir iPhone’a aktarmanızı engelleyebilir. Ancak bu yeni yöntem sayesinde aktarımın WhatsApp içerisinden yapılmasına imkan verilerek sorun ortadan kalkmak üzere.

haber-safranbolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu