Haber

YKS’de Tercih Yapacaklara Tek Bir Öğüt Verebilseydiniz Bu Ne Olurdu?

20 Temmuz Perşembe günü 2023 YKS sonuçları açıklandı. Sıra tercihlere geldi. YKS’ye giren adaylar seçim sürecinde genellikle karışık duygularla karşılaşırlar. Bu aşamada bir öneride bulunma şansınız olsa bu ne olurdu?

YKS’de bu yıl 3 milyondan fazla aday ter döktü. Üniversiteli olmayı hayal edenler bugün açıklanan YKS sonuçlarına odaklandı.

ÖSYM tarafından açıklanan sınav sonuçlarının ardından ilk akla gelen adayların seçim sürecinde ne yapacakları? Aldıkları puan ve sıralamaya göre tercih yapacak adayların bu dönemleri oldukça değerli.

Geleceklerinin ve mesleğinin en değerli adımlarından biri olan tercih dönemi öncesi bir paylaşım dikkat çekti.

‘@baselkanir’ isimli bir Twitter kullanıcısı, “YKS’de tercih yapacaklara tek bir tavsiye verecek olsanız ne derdiniz?” diye sordu. Doğal olarak, bu yazıya epeyce yanıt geldi.

Cevap vermeden önce kendi istek ve hedeflerinizi göz önünde bulundurmanız gerektiğini söylemek isterim.

Seçimlerinizi yaparken başkalarının beklentilerini değil, kendi ilgi alanlarınızı ve hedeflerinizi dikkate almak, sizin için en doğru kararı vermede büyük rol oynuyor. Unutmayın bu süreçte en değerli şey sizin mutluluğunuz ve memnuniyetiniz. Oburların rehberliğine ihtiyaç duymadan kendi yolunuzu çizerken kendi iç sesinizi dinleyin.

???

YKS’yi tercih edecek adaylara önerileriniz neler olur?

Yorumlara git…

haber-palandoken.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu