Haber

AK Parti Grup Başkanvekili Gül’den Cumhuriyet Bayramı mesajı açıklaması

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla her alanda güçlü Türkiye hedefinin peşinde koştuğunu belirtti.

Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, bir asır önce bağımsızlık mücadelesinin Cumhuriyet’le taçlandırılmasıyla bağımsızlık ve egemenliğin güçlendiğini vurguladı.

“Türkiye Cumhuriyeti genç bir fidan iken kökleri milletimize uzanan asırlık bir çınar olmuştur.” Gül, 100 yıllık büyük tarih boyunca egemenliğe kurulan tuzakların birer birer bertaraf edildiğini anlattı.

AK Parti Kümelenme Başkanvekili Gül, şunları söyledi:

“Milletimiz, Cumhuriyeti en özel hazinesi olarak görmüş ve ona sahip çıkmıştır. Millet iradesini ön planda tutan, vatanına ve demokrasisine sahip çıkan aziz milletimiz, vatan edindiği bu coğrafyada birlik ve beraberlik içinde yaşayacaktır. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Yüzyıl Türkiyesi vizyonuyla, her alanda güçlü bir Türkiye hedefimize doğru tüm hızımızla koşuyoruz. Türkiye tarihten gelen tecrübe ve bilgi birikimiyle güç kazanacaktır. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 100. yılını en içten dileklerimle kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize rahmet diliyorum.”

haberyuregir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu