Haber

‘Arzımevut’ seslerinin ardından Türkiye’ye çarpıcı uyarı: İran ve Rusya bile pes etmedi…

Siyonistler Gazze Savaşı’nda “arzımevut”(Vaat edilen topraklar) hayallerini yüksek sesle dile getirmekten çekinmiyor.

Yahudi yayılmacılığının işgal haritasında yer alan Anadolu aynı zamanda Avrupalıların Doğu Roma, Yunanlıların Megali İdea, Yunanlıların Pontus, Rusların Çargrad, İran’ın Şii Hilal, Ermenilerin Büyük İdea hayalleri kurduğu topraklardır. Ermenistan, PKK ve onun ayrılıkçı türevleri Kürdistan hayalidir. Uzmanlar, bu nedenle Türkiye’nin güçlü kalması gerektiğini söylüyor.

HEPSİ İTTİFAK İÇİNDE

Bunlardan Emekli Tuğgeneral Fahri Erenel, bir asır önce verdiğimiz Milli Mücadele’nin doğru okunması gerektiğini ifade etti. Erenel “Bir yanda Pontusçuların bitmek bilmeyen provokasyonları. Öte yandan Kürdistan bölücülüğüne ve Ermeni çetelerinin kanlı katliamlarına Batı’da başlayan Yunan işgali de eklendi. Sevr’le başlayan Anadolu’yu Türkleştirme planı için seferber oldular. Ama başarısız oldular. Bu coğrafyada Türk istemiyorlar. Rastgele bir zayıflık durumunda işbirliği içinde tekrar saldıracaklar. Yunanistan’ın Ege provokasyonları, Rusya’nın tekerrür eden Çargrad rüyası, Batı’nın Ermeni ve Pontus provokasyonlarının yanı sıra İsrail’in giderek artan “arz” iştahına da dikkat etmemiz gerekiyor. Bütün bu gelişmelerin arkasında merkezi bir akıl var. Düşman unsurları pusuda bekliyor.”söz konusu.

25 MİLYAR DOLARLIK FON

Fahri Erenel, Siyonistlerin, İsrail’in Kıbrıs ve Türkiye’yi de içine alan bölgedeki genişlemesi için yıllık 25 milyar dolarlık özel bir fon kurduğunu anlattı. “İsrail, Irak, Kıbrıs ve Suriye sınırlarından komşumuz olmak istiyor. Bunun için bazen DEAŞ’ı, bazen PKK’yı, bazen Ermeni ya da benzeri terör aygıtlarını kullanmakta bir sakınca görmüyorlar. Irak ve Suriye’deki operasyonlarımızla bu oyunu büyük ölçüde bozduk. “Bundan sonra daha duyarlı politikalar geliştirmemiz ve güçlü bir savunma sanayi ile caydırıcılık kalitemizi artırmamız gerekiyor.”değerlendirmesini yaptı.

İRAN-RUSYA BİLE PES ETMEDİ

Lübnan’daki otorite eksikliğinden yararlanarak bölge ülkelerine sızan İran da boş durmuyor. Suriye, Irak, Yemen gibi ülkelerin kafasını karıştıran Tahran yönetimi, Afrika, Orta Asya ve Balkanlar’da da Türkiye’nin karşısına çıkıyor. İran bu amaçla Ermenistan’a açık destek vermekten çekinmiyor. Tarihçi Prof. Dr. Hakan Kırımlı, İran ve Rusya’nın Anadolu’ya olan iştahının her zaman canlı olduğunu, sadece doğru zamanı beklediklerini belirtti.

Özellikle Kırım halkı, Rusların Çargrad idealinin büyük bir tehdit olduğunu vurguladı. “Ruslar İstanbul’u ele geçirip onu Hıristiyan Ortodoks dünyasının başkenti yapmak istiyor. Bu heyecanı her zaman canlı tuttular. “Her zaman fırsat arıyorlar ve bu bakımdan vaat edilen topraklar kadar tehlike oluşturuyorlar.”dedi.

KAYNAK: Türkiye GAZETESİ

gulnar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu