Haber

Bu da Oldu: Metroda ‘Özgür Filistin’ diyen şoföre soruşturma

İngiltere’nin başkenti Londra’da ‘Özgür Filistin’ sözünün bedeli ağır oldu.

Metrodaki anons sistemi üzerinden yolculara “Özgür Filistin” sloganı attırdığı için hakkında soruşturma açılan sürücü, Londra Toplu Taşıma İdaresi (TfL) tarafından görevden uzaklaştırıldı.

İngiliz medyasında yer alan habere göre TfL, İngiltere’nin başkenti Londra’da 21 Ekim’de düzenlenen Filistin’le dayanışma gösterisine giden göstericilerin bindiği metronun sürücüsünün kimliğini tespit etti. TfL’nin operasyon müdürü Glynn Barton, sürücünün metro sisteminde Merkez sınırdaki treni kullandığını belirterek, söz konusu sürücünün anons sistemini kötü kullandığını söyledi.

Yolculara “Özgür Filistin” sloganı attıran sürücüyle ilgili soruşturmaya ilişkin konuşan Barton, “Politika ve prosedürlerimiz doğrultusunda olayı tam olarak soruşturmaya devam ederken, sürücü görevden uzaklaştırılmıştır.”

İngiliz Ulaştırma Polisi ve TfL, 21 Ekim’de düzenlenen Filistin’e destek mitinginde yolculara slogan attıran sürücünün görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine soruşturma başlattığını duyurdu. Mühendisin slogan atmasının ardından, “Umarım bugün hepiniz güzel bir gün geçirirsiniz. Kendinize iyi bakın. Bütün bu insanları dualarınızda tutun” sözleri de sahnelere yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu