Haber

8. Aile Konseyi Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 8. Aile Şurası’nı Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenleyecek.

Bakan Göktaş: “’Türkiye Yüzyılında Ailemiz, Geleceğimiz’ ana temasıyla düzenleyeceğimiz 8. Aile Şurası’nı Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde gerçekleştiriyoruz.”   “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 26-27 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek 8. Aile Şurası’nı duyurdu. Bakan Göktaş, aile kurumuna verilen özel önemi vurgulayarak, ulusal düzeyde aile politikaları ve aileye yönelik sosyal hizmetlerin tartışıldığı bu platformun değerini ifade etti. Hatırlatmak gerekirse, Aile Şurası’nın sonuncusu 2019 yılında ‘Aileye Değer, Türkiye’ye Değer’ temasıyla gerçekleştirilmişti.

15 Bini Aşkın Hane Ziyareti

Bakan Göktaş, aile değerlerini korumak ve aile kurumunu güçlendirmek için bütüncül bir yaklaşımla çalıştıklarını vurgulayarak, “Güçlü Birey, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye” anlayışıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Bakan Göktaş, aile kurumunu güçlendirecek bir vizyon oluşturmak amacıyla Aile Şurası’nın 26-27 Ekim tarihlerinde “Ailemiz, Türkiye Yüzyılında Geleceğimiz” ana temasıyla Ankara’da düzenleneceğini duyurdu. Bakan Göktaş, Şura hazırlıkları kapsamında ülke genelinde Aile Çalıştayları düzenlendiğini ve 15 binin üzerinde hane ziyaretinin gerçekleştirildiğini belirtti. söylenmiş. Bu saha çalışmalarının Konsey temalarının ve komite içeriğinin oluşturulmasına değerli katkı sağladığını belirtti.

Konseyin Konuları

Konseyde 6 farklı başlıkta toplanan müzakere konularının sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, kamu kurumu temsilcileri ve diğer paydaşların katılımıyla ele alınacağını belirten Bakan Göktaş, bu başlıkların “Nüfus ve Demografi” olacağını söyledi. Çevre ve İklim”, “Aile ve Hukuk”, “Dijitalleşme”, “Sosyal Gelişim” ve “Yaşam Döngüsü ve Aile Dayanıklılığı” konularına değindi. Bu komitelerde yapılacak görüşmelerin sonuçlarının aile kaynaklı toplumsal sorunların tespit edilerek analiz edilmesine ve aile birliğinin güçlendirilmesine yönelik politikaların oluşturulmasına katkı sağlayacağını belirten Bakan Göktaş, son olarak bu çalışmaların 2024 yılı kalkınma planına temel oluşturacağını ifade etti. -2028 Ailenin Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nın, aile ve evlilik kurumunun ve aile bireylerinin güçlendirilmesine yönelik strateji, hedef ve faaliyetleri içereceğini belirterek, “Türk Yüzyılında Ailemiz, Geleceğimiz” temasıyla vurgu yaptı. Cumhuriyetimizin 100. yılında aile politikalarının belirlenmesi ve uygulanmasına yönelik çalışmalar devam edecektir.(BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

haber-altinekin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu