Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 9’uncu Zirvesi çerçevesinde geldiği Semerkant’ta Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir ortaya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 9’uncu Zirvesi çerçevesinde geldiği Özbekistan’ın Semerkant kentinde temaslarına başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir ortaya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çeşitli ikili görüşmeler de gerçekleştirmesi bekleniyor.

Semerkat’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da iştiraki yarın başlayacak Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) 9’uncu Zirvesi’nde, İstanbul Zirvesi’nde kabul edilen ve Türk Devletleri Teşkilatı’nın 20 yıllık yol haritasını oluşturan Vizyon Belgesi’nin birinci 5 yıllık uygulama kılavuzunu teşkil edecek Strateji Dokümanı başta olmak üzere, TDT’nin işleyişine ve geleceğine dair değerli kararlar alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üye ülkeler ortasındaki işbirliğinin her alanda geliştirilmesi hedeflenen tepede konuşma yapacak. – SEMERKAND

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu