Haber

Dursun Özbek, Erden Timur ve 5 kulübe disiplin cezası verildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Başkan Yardımcısı Erden Timur’un yanı sıra Galatasaray, Fenerbahce, Gaziantep FK, Samsunspor ve Kayserispor’u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) gönderdi.

TFF’den yapılan açıklamada, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in 12 Ocak’taki açıklamaları nedeniyle “Hakem ve diğer maç görevlileri hakkındaki açıklamalar”, 16 Ocak’taki açıklamaları nedeniyle de “Sportmenliğe aykırı davranış” suçlamasıyla PFDK’ya sevk edildiği belirtildi. Ayrıca Özbek’in, Galatasaray Kulübü’nün sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımı üzerine “hakem ve diğer maç görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar” nedeniyle disiplin cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Milletvekili Erden Timur’un 12 Ocak’ta düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalar nedeniyle “sportmenliğe aykırı davranış” nedeniyle PFDK’ya sevkine karar verildiği belirtilirken, Galatasaray Kulübü’nün de lider ve yöneticisinin açıklamaları nedeniyle disiplin cezasına çarptırıldığı belirtildi. aynı basın toplantısında.

Sarı-kırmızılı kulübün, Kayserispor maçındaki korkunç ve kötü tezahüratlar ve maç sonrasında sosyal medya hesabından yapılan paylaşım, hakem ve diğer maç görevlileri hakkında açıklamalarda bulunması ve aleyhine hareket etmesi nedeniyle PFDK’ya sevk edildiği açıklandı. sportmenlik.

Hukuk Müşavirliği, F.Bahçe’yi saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, Gaziantep FK’yı saha olayları ve çirkin ve kötü tezahüratlar, Yılport Samsunspor’u tatsız ve kötü tezahüratlar, Mondihome Kayserispor’u ise 6 oyuncunun sarı alması nedeniyle takım olarak sportmenlik dışı davranışlar nedeniyle eleştirdi. . Aşağıdaki nedenlerden dolayı disipline gönderildiği belirtildi.

Samsunspor deplasmanında kırmızı kart gören Sivassporlu futbolcu Fode Koita’nın da kural dışı davranışı nedeniyle tedbir amacıyla PFDK’ya sevk edildiği belirtildi. (SPOR HİZMETİ)

yenimahalle-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu