Haber

İBB’ye aday olarak kimi seçecek? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vazgeçilmez şartı

Ekrem İmamoğlu’nun yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aday olacağını açıklamasının ardından gözler AK Parti’nin adayının kim olacağına çevrildi. Adaylık kulislerinde bugüne kadar Murat Kurum, Tevfik Göksu, Şadi Yazıcı, Fahrettin Koca ve Hilmi Türkmen isimleri öne çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise belirlenecek adayın gençlerle iyi bağ kurmuş ve onların oylarını alabilen bir kişi olmasına büyük önem veriyor.

ÇALIŞMALAR HIZLANDIRILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her fırsatta “Geri almamız lazım” dediği İstanbul için AK Parti’de seferberlik ilan edildi. Bu noktada en değerli kriter şüphesiz belirlenecek adaydır. Özellikle CHP’nin güçlü olduğu ilçelerde bu isimler sorulacak ve vatandaştan en çok teveccüh gören isim bir adım öne çıkacak.

5 İSİM ÜZERİNDE DURUYOR

Belirlenecek adayla ilgili çalışmalar devam ederken, parti içinde iki farklı görüşün olduğu yönündeki bilgiler arasında… Bazıları, söz konusu ilçe belediye başkanlarından birinin aday gösterilmesi gerektiğini söylerken, örneğinde olduğu gibi. İmamoğlu, bir başka kesim ise “İşi şansa bırakamayız” diyen Murat Kurum dedi. Tevfik Göksu, Şadi Yazıcı, Fahrettin Koca ve Hilmi Türkmen, İstanbul halkının yakından tanıdığı isimlerden birinin aday gösterilmesi gerektiğini savunuyor.

GENÇLERDEN OY ALABİLECEK ADAYLAR İSTİYOR

AK Parti’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzdeki günlerde adaylık için vitrindeki isimlerle bir toplantı yapacak. Yapılacak toplantıda bu isimlerin İstanbul’un temel sorunlarını kapsayan bir sunum yapacakları öğrenildi. Erdoğan’ın adayın gençlerle iyi diyalog kurabilen ve onların oylarını alabilen bir kişi olmasını istediği belirtiliyor.

ÖZEL BİR LANSMAN İLE DUYURULANACAK

Yeni parti yönetimi, AK Parti’nin 7 Ekim’de yapılacak kurultayında belirlenecek. Bu yönetim, önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adayları da belirleyecek. oy süreci yönetecek. Kongrede yerel seçim çalışmaları için resmi start verilecek. Kongrenin ardından büyükşehir belediyesi lider adayları özel bir lansmanla kamuoyuna açıklanacak. Daha sonra il ve ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. Tüm adayların kasım ayına kadar kesinleşmesi bekleniyor.

“HEPİNİZLE İSTİŞARE EDECEĞİZ” DEMİŞTİ

Öte yandan Budapeşte dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Ankara adaylarının netleşip netleşmediği yönündeki soruya, “Tüm ana kademedeki kadın kollarıyla istişarede bulunacağız” dedi. ve gençlik kolları. Daha 7-8 ay var. Bu kadar acele etsek yanlış olur. Ankara onların eline bırakılamaz.”

ayrancihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu