Haber

Meram Belediyesinden 6 yeni halı saha daha

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, geçen yıl eğitim yılında ilçe genelindeki 10 okula kazandırdığı halı sayına 6 yeni halı saha ekledi.

Meram gençliği için pek çok yatırıma imza atan Meram Belediyesi, çocukları ve gençleri spora özendirmek ismine gerçekleştirdiği yatırımlara devam ediyor. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında ilçe genelindeki okullara 10 halı saha kazandıran Meram Belediyesi, çocukların ve gençlerin daha konforlu, inançlı ve sağlıklı alanlarda spor yapmalarına imkan sağlamak ismine 5’i yeni olmak üzere bir halı sahayı da baştan sona yenileyerek 6 halı sahayı daha ilçeye kazandırdı. Meram Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen halı alanların açılış merasimine Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya Gençlik ve Spor Vilayet Müdür Vekili Bilal Yavaş, Meram İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Koca, okul yöneticileri ve öğretmenlerle öğrenciler katıldı.

“Gençlerin ne beklentisi varsa karşılamak adına oradayız, daima yanlarındayız”

Çocukların ve gençlerin gerek okullarında gerekse mahallelerinde çok daha konforlu ve rahat bir formda spor yapmalarına imkan sunmak gayesiyle geçtiğimiz eğitim yılından itibaren ilçeye halı alanlar kazandırmaya başladıklarını söz eden Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş, halı alanların hizmete başlaması hasebiyle yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim hayatlarına önemli takviye vermeye devam ederken, onların toplumsal, kültürel, sanatsal taraflarının gelişmesini ihmal etmiyor ve spor alanında şevklendirmeye devam ediyoruz. Onların nitelikli eğitim almaları ve sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri ismine değerli adımlar atıyor ve bu adımları önemsiyoruz. Bu nedenle okullarımıza ve mahallelerimize başladığımız halı saha üretimine bu eğitim yılında da devam ettik. Daha evvel kazandırdığımız on halı alana bu yıl altı tane daha ekledik. Gençlerimize, Meramımıza iyi olsun. Hoş günlerde kullansınlar. Tüm imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak Meram gençliği için yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekinilirken, protokol üyelerinin başlama vuruşunu yaptığı dostluk maçı gerçekleştirildi.

“Konya’da belediyelerin eğitime katkıları bizleri çok mutlu ediyor”

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit konuşmasına, öğrencilerin güzel mekanlarda spor yapabilmeleri adına önemli tesisler kazandıran Meram Belediyesi’ne teşekkür etti. Meram Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl içinde 10 okula halı saha kazandırdığını hatırlatan İl Müdürü Yiğit, “Şimdi de 6 halı sahanın daha çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunulmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Konya’da hem büyükşehir belediyemizin hem de ilçe belediyelerimizin eğitime katkıları çok fazla. Buna en çok eğitimciler olarak bizler seviniyoruz. Bu sayede kentimizdeki eğitim kalitesi ve standardı çok üstlere çıkıyor. Bu nedenle öğrencilerimize hem okudukları okulun hem de kentin değerini bilmelerini tavsiye ediyoruz. Gençlerimiz gelecekte çok kıymetli vazifeler alacaklar. Bizler de onlara en uygun imkanları sunmak için çalışıyor, çabalıyoruz. İşte bu halı alanlarda bu gayretin bir örneği. Liderimiz Mustafa Kavuş’a bu yatırımlarından ötürü şükranlarımı sunuyor, halı alanların kentimize ve ilçemize iyi olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Meram Belediyesi, son bir yıl içinde 16 halı sahanın imalini tamamladı

Projenin birinci etabında, Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu, Çelebi Hüsamettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hadimi Anadolu Lisesi, Mehmet-Kadir Özgüzar Ortaokulu, Şifa Hatun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, Şehit Fethi Sekin Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Turan Bilge Ortaokulu, Ali Yaman Ortaokulu, Ahmet Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu’na halı saha kazandıran Meram Belediyesi, projenin ikinci etabında da Alparslan Mahallesi’nde Fen Lisesi’nde, Çarıklar Mahallesi’nde Fatih İlköğretim Okulu’nda, Kavak Mahallesi’nde Kavak İlköğretim Okulu’nda, Hatunsaray Mahallesi’nde Hatunsaray İlköğretim Okulu’nda ve Yeşiltekke Mahallesi’nde üretimine başladığı halı alanları tamamlayarak, gençlerin hizmetine sundu. Öte yandan Meram Yeniyol üzerinde bulunan halı saha da belediye tarafından baştan sona yenilendi. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu