Ekonomi

Mert Yazılım Elektronik ‘unicorn’ olmak istiyor

BURSA (İGFA) – Kurulduğu 2003 yılından bu yana MES yazılım ve donanım çözümleri üreten Mert Yazılım & Elektronik, lansman toplantısında 2023-2028 kurumsal vizyonunu açıkladı. Mert Yazılım & Elektronik, beş yıllık vizyonu çerçevesinde ‘unicorn’ olmaya odaklanacak.

Bursa Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen toplantıya şirket çalışanları ve danışmanları katıldı. Lansman toplantısının açılış konuşmasını yapan Mert Yazılım & Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Özdemir, iş hayatındaki serüvenini anlatarak başladığı konuşmasında duygusal anlar yaşadı.

Özdemir, “Yaklaşık 20 metrekarelik bir ofisimiz vardı. Zor günlerdi ama bugün baktığımda 100 kişi olduk. 1997-2023 yılları arasında çok fırtınalı günler geçirdik. Ama birbirimize güvendik, inandık. İyi bir ekip kurulursa ve herkes birbirine güvenirse neler yapılabileceğini kanıtladık. Bu inanç ve birliktelik ile kendimize koyduğumuz cesur hedefe 5 yıl sonra ulaşacağımıza inancım tamdır.”

“BÜYÜMEYİ TESADÜFLERE BIRAKAMIYORUZ”

Firmanın danışmanlarından Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtuluş Kaymaz, işletmelerin planlı büyümeye ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, “Büyümeyi şansa bırakamayız. Şimdiden planlamaya, inşa etmeye ve şekillenmeye ihtiyacımız var” dedi. Kaymaz, stratejik planlamada sürdürülebilirlikle ilgili hikayeler yazmak gerektiğinin altını çizdi.

Birim yöneticilerinin konuşmaları ile devam eden toplantının sonunda çalışanlara kurumsal hediye setleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu