Teknoloji

Microsoft çalışanlarına Xbox Game Pass Ultimate şoku

Tam zamanlı bir Microsoft çalışanı olmanın en iyi faydalarından biri Xbox Game Pass Ultimate’a ücretsiz erişim sunulması gerekiyordu. Ancak yeni bir rapora göre şirket, iş gücünün büyük bir kısmı için bu avantajı ortadan kaldırabilir.

The Verge’in isimsiz kaynaklara dayandırarak hazırladığı habere göre Microsoft, çalışanların çoğunluğuna izin verdi Ocak 2024’ten itibaren Xbox Game Pass Ultimate’a ücretsiz erişim sağlayamayacağını duyurmaya başladı . Ancak doğrudan Xbox ve Microsoft Gaming departmanında çalışan Microsoft ekip üyelerinin bu avantaja sahip olmaya devam edeceği aktarılıyor. Şirketin geri kalan işgücüne yalnızca 12 aylık abonelikte özel bir indirim sunulacak.

Haberde, birçok Microsoft çalışanının şirketin iç forumları aracılığıyla bu hamleden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdiği belirtiliyor. Bildirildiğine göre Microsoft Gaming’in CEO’su Phil Spencerbu mesajların bir kısmına, bu karardan haberi olmadığını ve bu konuyu araştıracağını belirterek yanıt verdi.

Bu kararın geçerli olduğunu varsayarsak, diğer birçok teknoloji şirketi gibi Microsoft’un da çalışanlara geçmişte olduğu kadar sosyal haklar sunmayabileceğini söyleyebiliriz. Şirket, yalnızca birkaç gün önce son mali çeyreğine ilişkin sağlam mali rakamlar açıklasa da, mevcut küresel ekonomik durum nedeniyle harcamalarını mümkün olduğunca sınırlaması gerektiğine inanıyor olabilir.

yatagan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu