Ekonomi

Pazar sonrası faaliyetler: Applied Materials, Reddit, Take-Two Interactive ve diğerleri

Resmi İşlem Saatleri Sonrası Borsa Hareketleri:

Applied Materials (AMAT) analistlerin tahminlerini aşan hisse başına kazanç ve çeyrek geliri açıklamasına ve mali görünümünü yükseltmesine rağmen %1,7 oranında değer kaybetti. Piyasa beklentisi önemliydi ve hisse senedi fiyatı finansal sonuçların açıklanmasından önce artmıştı.

Reddit (RDDT), Reddit’in içeriğini ChatGPT hizmetleriyle entegre edecek olan OpenAI ile bir işbirliğinin duyurulmasının ardından %6 oranında arttı.

Take-Two Interactive Software (TTWO), finansal analistlerin tahminlerinden daha düşük olan beklenen yıllık rezervasyonlarını açıkladıktan sonra %3 azaldı.

Doximity, Inc. (DOCS), ortalama analist tahminlerini aşan üç aylık kazanç ve gelir bildirdikten ve tüm mali yıl için güçlü bir kazanç tahmini sağladıktan sonra %11 arttı.

Capricor Therapeutics (CAPR), Oppenheimer analistlerinin hisseyi piyasa ortalamasından daha iyi performans göstermesini beklediklerini belirten yeni bir notla incelemeye başlamalarının ardından %3 oranında artış gösterdi.

DXC Technology (NYSE:DXC), finansal analistlerin beklentilerinden önemli ölçüde daha düşük olan beklenen yıllık hisse başına kazanç ve gelirini açıkladıktan sonra %20 azaldı.

Despegar.com Corp. (DESP), gelirinin ilk çeyrekte beklentileri aşmasının ardından %7,5 arttı ve şirket, iyileştirilmiş bir kar tahmini de dahil olmak üzere tüm yıl için olumlu bir mali tahmin sağladı.

Cracker Barrel (CBRL), şirketin organik büyümeye yönelik yatırımların 2026 mali yılının sonuna doğru ve 2027 mali yılında mali sonuçlarını iyileştireceğini belirtmesinin ardından %7,5 oranında düşüş gösterdi. Şirket ayrıca 2024 mali yılının üçüncü ve dördüncü çeyreğine ilişkin finansal performans beklentileri hakkında bir güncelleme yayınladı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

malkara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu