Haber

Suluova’daki Karakucak Güreşlerinde Başpehlivan Açıklandı

Amasya’nın Suluova ilçesinde “1 Eylül Kültür ve Sanat Şenliği” kapsamında düzenlenen karakucak güreşlerinde Erhan Yaylacı başpehlivan unvanını kazandı.

Yedikuğular Kuş Cenneti Millet Bahçesi’nde yapılan müsabakalarda 77’si başpehlivan olmak üzere 406 güreşçi 26 boyda mücadele etti.

Final güreşinde Hüseyin Civelek ile karşılaşan Erhan Yaylacı, rakibinin omzundan sakatlanması üzerine hakem kararıyla başpehlivan oldu.

Türkiye Geleneksel Güreş Federasyonu Karakucak Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Hopur, güreşe katkılarından ve güreşçilere verdiği destekten dolayı Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok’a teşekkür plaketi takdim etti.

Güreş müsabakaları sonunda dereceye girenlere ödülleri Önder Üçok, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Fatih Üçok, güreş salonunda yaptığı konuşmada, “Çok şükür Suluova’mız her programda olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğini gösterdi. İnanın destekleriniz ve dualarınız bizi son derece mutlu ediyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana her zaman yanınızdayız. Binlerce çocuğa yardım ettim.” spor biz bunu yaptırdık. İlk işimiz Belediyespor Kulübü’nü kurmaktı. Lisanslı çocuklarımızı 10 branşta maçlara hazırladık. Hiçbir şey yapamıyorsak spor yapardık. Sadece Belediyespor Kulübüne değil ilçemizdeki tüm spor kulüplerine ve okullarımızın takımlarına destek vererek binlerce çocuğun spor yapmasını sağladık. Farklı spor yatırımları yaptık. Sentetik çim sahalar, yüzme havuzları, gençlik merkezleri, kültür merkezleri, mahalle alanları, basketbol sahaları ve onlarca eseri Suluova’ya kazandırdık. Gençliğe ve spora yapılan yatırımları gerçekten çok önemsiyorum. Gençler geleceğimiz olduğu için onları en iyi şartlarda yetiştirmek birinci görevimizdir.”

habergulsehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu