Haber

Tunceli’de kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde otomobilin düştüğü Munzur Çayı’nda kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Diyarbakır’dan Tunceli’ye gelen ve araçlarıyla Munzur Çayı’na düşen Baran Aslantaş (22), Azad Demiral (21) ve Mehmet Can Demiral’ı (22) arama çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlandı.

AFAD tarafından valilik koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında, Munzur Çayı ve Uzunçayır Baraj Gölü’nün bazı bölgelerinde aramalar yoğunlaştırılıyor.

Jandarma, UMKE, Doğa Koruma ve Milli Parklar, belediye, itfaiye, polis, gençlik ve milli parklar da bölgede kaybolan 3 genci bulmak için çalışıyor. Sporİl Müdürlüğü ve Munzur Arama Kurtarma Derneği ile gönüllü vatandaşların da aralarında bulunduğu bine yakın kişi görev yapıyor.

Gruplar halinde çalışmalarını sürdüren ekipler, tekneler ve drone’lar yardımıyla ağaç köklerini veya kaya oyuklarını inceleyerek kayıp kişileri bulmaya çalışıyor.

Etkinlik

Baran Aslantaş’ın kullandığı otomobilin Tunceli-Ovacık karayolu üzerinde Yoncalı köyü mevkiinde Munzur Çayı’na devrilmesinin ardından sürücü Aslantaş ile araçtaki Azad Demiral ve Mehmet Can Demiral suda kayboldu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ekipler, kayıp 3 kişiyi bulmak için bölgede arama çalışması başlattı.

haber-eynesil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu