Haber

Yelken Yarışları Hirfanlı Barajı’nda Yapılacak

İç Anadolu’nun kıyısı olarak adlandırılan Hirfanlı Barajı’nda, Türkiye Yelken Federasyonu ve Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde, Kırşehir Valiliği ile uyum içinde 4-6 Ağustos tarihlerinde Hirfanlı Baraj Gölü’nde yelken yarışları yapılacak.

Kırşehir’in önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacağını ifade eden Gençlik ve Spor Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, söz konusu yelken yarışıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kırşehir’de yelken ve su sporlarının yapılabileceğini, yüzlerce sporcunun katılabileceğini göstereceğiz. Amacımız bu yarışmayı bir kez değil, sonrasında Kırşehir’de yelken sporunu canlandırmak, yeni sporcular kazandırmak ve spor yapmaktır.” Bu bölgede Türk sporuna sürekli katma değer sağlayabilecek sporcular yetiştirmektir.Yarışlar, 4 Ağustos’ta başlayacak ve 6 Ağustos Pazar günü yapılacak final yarışlarıyla tamamlanacak” dedi.

Çevre illerden yoğun katılım bekleniyor.

Çevre illerden yoğun katılım beklediklerini belirten Şahin, şunları kaydetti; “Gençlerin beğendiği çeşitli sanatçılar konserler verecek, yarışmamız şenlikli, şenlikli bir havada geçecek. İskenderun, Antalya, Mersin, Bursa ve İzmir’den katılımcılarımız olacak. Hirfanlı’da yapılacak olan Optimist Yelken Yarışları. Anadolu’nun denizi, çok elverişli bir konumdadır.Ankara,Kayseri.Konya,Konya gibi çevre illerden hızlı bir şekilde ulaşılacağı için spor severleri şehre ve kıyılarımıza bekliyoruz.

haberbolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu