Haber

Büyükçekmece Belediyesi’nde CHP’ye rüşvet operasyonunda 8 tutuklama

CHP’li belediyeler sıklıkla skandallarla gündeme geliyor.

Yolsuzluk ve rüşvet olayları başı çekiyor.

Bu kez krizin adresi Belediye oldu.

Geçtiğimiz günlerde belediyeye yönelik gerçekleştirilen rüşvet operasyonunda bazı çalışanlar hakkında rüşvet aldıkları gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma kapsamında Mali Kabahatler İnfaz Şube Müdürlüğü ekipleri konu ile ilgili soruşturma başlattı.

Rüşvet karşılığında verilen lisans

Yapılan çalışmalarda, bir inşaat firması tarafından inşaatına Nisan 2024’te başlanması planlanan yaklaşık değeri 8 milyar lira olan toplam 140 villanın inşaatında temellerin atılmadığı belirlendi. zorunlu fore kazık çakılmadı, sismik incelemeler yapılmadı, yapı müfettişleri hiçbir inceleme yapmadan geçersiz raporlar verdi.

Belediye yetkililerinin rüşvet karşılığında uygunsuz binalara inşaat izni verdiğini belirleyen ekipler, raporları üniversite öğretim elemanlarından oluşan bilirkişi heyetine gösterdi.

Heyetin çalışmaları sırasında belediye ruhsatlarının geçersizliğine ilişkin 2 adet keşif raporu ve bilirkişi raporu daha alındı.

Bunun üzerine polis, aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak ile Planlama ve Şehircilik Müdürü A.Ç.’nin de bulunduğu 22 kişiyi gözaltına aldı.

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

8 kişi tutuklandı

Aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak, Belediye Planlama ve Şehircilik Müdür Yardımcısı Abdurrehim Çakır ve Gül İnşaat’ın sahibi Ali Gül’ün de bulunduğu 7 belediye çalışanı tutuklandı.

12 kişiye yurt dışına çıkış yasağı

Serbest bırakılan 12 kişiye yurt dışı yasağı getirildi.

haberdogansar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu