Haber

Netanyahu: Tutuklular serbest bırakılmadıkça ateşkes olmayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas’ın Gazze’de tuttuğu esirler serbest bırakılmadıkça ateşkes yapmayacaklarını yineledi.

Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria’daki yasadışı Yahudi yerleşimleriyle ilgili yerel yetkililerle yaptığı toplantıda konuştu.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki kara operasyonunun “iyi ilerlediğini ve iyi sonuçlar aldığını” iddia eden Netanyahu, şunları söyledi: “Her taraftan duyduğumuz boş söylentileri bir kenara bırakıp net bir şeyi tekrarlamak istiyorum: Ta ki ateşkes olmayacak. Rehinelerimiz serbest bırakıldı.” söz konusu.

Netanyahu, “Bunun dışında söylenen her şey boş” dedi. İfadesini kullandı.

“Bir avuç fanatik (yerleşimci) İsrail’e ciddi zarar veriyor”

İsrail güçlerinin ve istihbaratının Batı Şeria’da “terörü bastırma” çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüttüğünü belirten Netanyahu, Batı Şeria’nın ikinci bir çatışma alanına dönüşmesini de engellemek istediklerini vurguladı.

İsrail Başbakanı, Batı Şeria’da son dönemde artan ve uluslararası tepki çeken Yahudi yerleşimci şiddetine de değindi.

Netanyahu, “Buradaki halkı temsil etmeyen bir avuç fanatik (Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimciler) İsrail’e uluslararası alanda ciddi zararlar veriyor” dedi. dedi.

Öte yandan Netanyahu, İsrail hükümetinin Sosyal ve Ekonomik Kabine toplantısında da konuştu.

İsrail ordusunun hava ve kara saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde yaşanan gelişmeler ve bunun ülke ekonomisine yansımaları hakkında açıklamalarda bulunan Netanyahu, sivillere yaklaşık 13 milyar şekel (yaklaşık 3,4 milyar dolar) bütçe sunacaklarını duyurdu. ülkede yardım.

Bunun çok büyük bir rakam olduğunu belirten Netanyahu, “Mesela koronavirüs döneminde işletmelere harcadığımızın dört kat fazlasını harcıyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu