Ekonomi

Stellantis, Alman leasing şirketi ile milyarlarca avroluk bir anlaşma imzaladı

Fiat Chrysler Automobiles ile PSA Grubunun birleşmesinden doğan otomotiv grubu Stellantis, Salı günü Avrupalı ​​araç kiralama şirketi SIXT SE ile birkaç milyar Euro değerinde bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Anlaşma şartlarına göre Stellantis, önümüzdeki üç yıl içinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da kullanılmak üzere SIXT’ye 250.000’e kadar araç tedarik edecek.

Stellantis, 2024’ün ilk çeyreğinden başlayarak yıl boyunca devam edecek şekilde kompakt şehir arabaları, spor ticari araçlar ve kamyonetler de dahil olmak üzere geniş bir araç yelpazesi sunmaya başlayacak.

Ayrıca sözleşmede Stellantis’in Almanya merkezli mobilite şirketi SIXT’ye akülü elektrikli araçlar sağlayacağı belirtiliyor ancak bu kararın ayrıntıları kamuya açıklanmadı.

İki şirket ayrıca Stellantis’in Hizmet Olarak Veri (DaaS) tekliflerine özellikle vurgu yaparak diğer coğrafi bölgelerdeki olası işbirliği girişimlerini keşfetme niyetlerini de dile getirdi.

Stellantis’in hisse senedi fiyatı Salı günü öğlen ticaretinde %3,05 düştü.

Bu mali rapor, yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir insan editör tarafından doğrulanmıştır. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

afsin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu